De koninklijke familie van Abu Dhabi

Sheikh Khalifa met achter hem de vlag van Abu Dhabi

Sheikh Khalifa

© General Secretariat Executive Council

Emiraat sinds: De Al Nahyan-dynastie regeert sinds 1793.

Huidige emir: Sheikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan (tevens ook president van de Verenigde Arabische Emiraten)

Religie: Islam

Dynastie: Al Nahyan

De Burj Khalifa-toren in Dubai is naar Sheikh Khalifa vernoemd.

Leden van de koninklijke familie

↑ Terug naar boven

Troonopvolging

De huidige kroonprins is Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, een broer van de huidige emir. Hij is geboren op 11 maart 1961 en hij is sinds 2 november 2004 kroonprins.

Hoe de opvolging in Abu Dhabi precies in elkaar zit - van vader op zoon of iemand als kroonprins aanwijzen - is niet geheel duidelijk.

↑ Terug naar boven

Titels

De emir is Emir van Abu Dhabi, met het predikaat Zijne Hoogheid. De kroonprins is kroonprins van Abu Dhabi met het predikaat Zijne Hoogheid.

↑ Terug naar boven

Lijst van Emirs van Abu Dhabi

Naam koning van tot Opmerkingen
Sheikh Dhiyab bin Isa Al Nahyan 1761 1793
Sheikh Shakhbut bin Dhiyab Al Nahyan 1793 1816
Sheikh Muhammad bin Shakhbut Al Nahyan 1816 1818
Sheikh Shakhbut bin Dhiyab Al Nahyan 1818 18XX samen met zijn zoon sheikh Tahnun.
Sheikh Tahnun bin Shakhbut Al Nahyan 1818 april 1833
Sheikh Khalifa bin Shakhbut Al Nahyan april 1833 1845 samen met zijn broer sheikh Sultan.
Sheikh Sultan bin Shakhbut Al Nahyan april 1833 juli 1845
Sheikh Isa bin Khalid juli 1845 september 1845
Sheikh Dhiyab II bin Isa september 1845 december 1845
Sheikh Saeed bin Tahnun Al Nahyan december 1845 1855
Sheikh Zayed I bin Khalifa Al Nahyan 1855 1909
Sheikh Tahnoun bin Zayed Al Nahyan mei 1909 oktober 1912
Sheikh Hamdan bin Zayed Al Nahyan oktober 1912 22 augustus 1922
Sheikh Sultan II bin Zayed Al Nahyan 22 augustus 1922 4 augustus 1926
Sheikh Saqr bin Zayed Al Nahyan 4 augustus 1926 1 januari 1928
Sheikh Shakhbut II bin Sultan Al Nahyan 1 januari 1928 6 augustus 1966
Sheikh Zayed II bin Sultan Al Nahyan 6 augustus 1966 2 november 2004
Sheikh Khalifa II bin Zayed bin Sultan Al Nahyan 2 november 2004 heden

↑ Terug naar boven

Gebruikte bronnen

Deel deze pagina: