De koninklijke familie van Qatar

De Emir van Qatar
Sheikh Tamim,
© US Department of State

Monarchie sinds: Sinds 1850 regeren er emirs over het land.

Huidige emir: Sheikh Tamim bin Hamad bin Khalifa Al-Thani

Dynastie:: Al-Thani-dynastie

Religie: Islam

Leden van de koninklijke familie van Qatar

↑ Terug naar boven

Troonopvolging

Voor de troonopvolging komen alleen mannen in aanmerking. De troonopvolger wordt aangewezen door de emir. Als de emir zelf geen zonen heeft, kan hij iemand uit de familie aanwijzen als troonopvolger. De troonopvolger moet moslim zijn en zoon zijn van een Qatari vrouw die moslima is. Nadat de troonopvolger is aangesteld moet hij een eed afleggen. Wordt de troonopvolger emir van Qatar voordat hij meerderjarig is, is er een Raad die de taken overneemt totdat de emir meerderjarig is.

De huidige emir heeft op dit moment nog geen troonopvolger aangewezen.

↑ Terug naar boven

Titels

De emir: Emir van de Staat van Qatar, met het predikaat Zijne Hoogheid.

De echtgenote van de emir:(voornaam) bint (naam en achternaam vader), met het predikaat Hare Hoogheid.

De troonopvolger: Kroonprins van Qatar, met het predikaat Zijne Hoogheid.

Overige zonen van de emir: Sheikh (voornaam) bin (naam vader) Al-Thani, met het predikaat Zijne Excellentie.

Dochters van de emir: Sheikha (voornaam) bint (naam vader) Al-Thani, met het predikaat Hare Excellentie

↑ Terug naar boven

Lijst van Emirs van Qatar

Naam emirs van tot Opmerkingen
Sheikh Mohammed bin Thani 1850 18 december 1878
Sheikh Jassim bin Mohammed Al Thani 1878 17 juli 1913
Sheikh Abdullah bin Jassim Al Thani 17 juli 1913 20 augustus 1949 Geabdiceerd.
Sheikh Ali bin Abdullah Al Thani 20 augustus 1949 24 oktober 1960 Geabdiceerd.
Sheikh Ahmad bin Ali Al Thani 24 oktober 1960 22 februari 1972 Afgezet door zijn neef Khalifa, die de nieuwe Emir werd.
Sheikh Khalifa bin Hamad Al Thani 22 februari 1972 27 juni 1995 Afgezet door zijn zoon Hamad, die de nieuwe Emir werd
Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani 27 juni 1995 25 juni 2013 Geabdiceerd
Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani 25 juni 2013 heden

Deel deze pagina: